Tarp svarstytų medžioklės tvarkymo aktualijų – siūlymas leisti naudoti naktinio matymo taikiklius

Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba, praėjusį penktadienį susirinkusi Aplinkos ministerijoje, apsvarstė aktualius medžioklės klausimus.

Vienas iš jų – galimybė naudoti naktinio matymo taikiklius ir garso slopintuvus medžiojant šernus, invazinių rūšių gyvūnus ir plėšrūnus (išskyrus tas rūšis, kurių pagal ES teisės aktus ir tarptautinius susitarimus negalima medžioti naudojant šiuos ginklų priedėlius). Tarybos nariai diskutavo dėl šio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos siūlymo ligų prevencijai ir kontrolei užtikrinti. Dauguma narių jam pritarė.

Pažymėtina, kad pagal dabartinį teisinį reguliavimą šiuos ginklų priedėlius draudžiama naudoti civilinėje apyvartoje. Norint leisti juos naudoti, pirmiausia reikėtų keisti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą. Tik tokiu atveju medžiotojai galėtų teisėtai juos naudoti medžiodami minėtąsias gyvūnų rūšis. Jeigu Seimas pritartų įstatymo pataisai, Aplinkos ministerijai reikėtų sustiprinti medžiotojų kontrolę ir atsakomybę.

Be to, Taryba pasiūlė visoms medžiotojų būrelius ir klubus vienijančioms asociacijos iki lapkričio 15 d. pateikti ministerijai siūlymus dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimų.

Ryšių su visuomene skyrius

 

https://am.lrv.lt/lt/naujienos/tarp-svarstytu-medziokles-tvarkymo-aktualiju-siulymas-leisti-naudoti-naktinio-matymo-taikiklius?fbclid=IwAR3FPrOVHdUZS5MaGoJ4TMEEaIlWOkPoqki-DKV_bGq9Bc8apFXWQYer0mw

Viena mintis apie “Tarp svarstytų medžioklės tvarkymo aktualijų – siūlymas leisti naudoti naktinio matymo taikiklius”

  1. Žmonės ar žinote, kad Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija tarnauja visai ne gamtai o medžiotojams, kurie trokšta medžioti su naktinio matymo prietaisais naudojant garso slopintuvus.
    Manęs visiškai netenkina ES teisės aktai ir Lietuvoje nieko panašaus nebuvo ir negali būti.
    #Seimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)