Stiprieji ir silpnieji

Artėja mero rinkimai. Ta proga GMDA vadovas Vidas Vaikšnys, labai populiariu būdu, pasinaudodamas socialiniu tinklu, užklausė kelių pretendentų į merus Prienuose:
Kokie tikslai ir gairės, benamių šunų ir kačių gerovei Prienų rajone užtikrinti. Kas numatyta tiems gyvūnams kurie gulinėja pusgyviai partrenkti automobilių …
Klausimai buvo užduoti Rimai Zablackienei ir Alvydui Vaicekauskui.
Minėtų pretendenų į merus su nekantrumu lauksime atsakant į šiuos paprastus klausimus.

Rimos Zablackienės atsakymas
Gera ir labai jautri tema. Man labai gaila, kad benamių gyvūnų apskritai yra. Tai mūsų visuomenės tamsumo ir žiaurių stereotipų padarinys. Mūsų programoje yra numatyta ne tik įrengti šiuolaikiškas šunų vedžiojimo vietas, mieste pastatyti ekstrementų surinkimo dėžes, bet ir skirti lėšas benamių gyvūnų sterilizacijai bei gydymui. Be to, skatinsime gyvūnų mylėtojų draugijų ar klubų įsikūrimą bei veiklą. Mūsų visuomenę būtina šviesti, keisti archaišką požiūrį ir auginti globojančią ir mylinčią gyvūnus jaunąją kartą.

Alvydo Vaicekausko atsakymas
Sveiki, ačiū, už klausimą. Tai aktuali tema tiek Lietuvoje, tiek mūsų rajone. Pirmiausia, manau, reiktų skatinti piliečių savimonę, kad gyvūnas yra ne daiktas. Žinoma, Prienų rajone yra daug mylinčių gyvūnus žmonių, tačiau jų ratą reikia plėsti. Skatinčiau, pastebėjusius benamius gyvūnus, jais pasirūpinti ir nuvežti į artimiausius gyvūnų globos namus. Jei to patys padaryti negali, skatinčiau bendradarbiavimą su gyvūnų globos namų atstovais dėl nuvežimo. Dažnai žmonės, pastebėję benamį gyvūną gali nežinoti kur kreiptis, kaip elgtis, tad reiktų pasirūpinti informacijos sklaida. Skatinčiau ir savanoriavimą: visus turinčius laisvo laiko ir noro, prisidėti veiklos, susijusios su gyvūnų globa. Taip pat tiek visos Lietuvos, tiek rajono mastu reikia įgyvendinti benamių gyvūnų sterilizaciją, skirti lėšas tam, kad benamių gyvūnų nedaugėtų. Reikia pritaikyti tam tikras miesto vietas gyvūnų vedžiojimui: įrengti gyvūnų ekskrementų surinkimo dėžes ir pasirūpinti, kad vietose, kuriose vedžiojami gyvūnai būtų tam pritaikyta danga: pavyzdžiui, nupjauta žolė.

 

5 mintys apie “Stiprieji ir silpnieji”

 1. Suabejojau, jau beveik dešimt metų Prienuose yra įkurtos net trys gyvūnų vedžiojimo aikštelės. Klausimas, tai ar jos nelegalios, kad kalbate apie aikštelių įkūrimą, juk pinigai esamoms aikštelėms tai skiriami kas metai, tik bėda ta, kad nieko nėra už juos padaryta tose aikštelėse, vos išmaldaujame kad žolę nupjautų.
  Beje Jūsų kai kurios mintys prieštarauja gyvūnų gerovei.

 2. atsiprasau uz komentara bet negaliu skaityt kraujas verda.Prieglaudos uzkistosos tos kurios nemigdo.I kokes prieglaudas planuoja vest benamius i tas kur po keletos dienu atims givybes.Ar matet kas darosi stadijone ar paprienes barakyne.Juos reik gelbet ieskot iskarto jiems namu mylinciu seimininku.

 3. Vienu žodžiu, pasakysiu tik tiek, kad Prienuose, nežinau apie kitus rajonus, niekas gyvūnais nesiruošia rūpintis. Politinės partijos, nei puse žodžio neužsiminė apie gyvūnų gerovę, kad nors puse žodžio-ne. Balsuokite rinkite mus, tik suteikite jiems galimybę prie sotaus lovio prieiti ir tiek. Patys ėsti nori ir šilumos nori bei gyventi nori, o silpnesniems už save to suteikti nesiruošia. Taip ir norisi nebalsuoti, nueiti, ir kovo 1 savo biuletenį sugadinti vardan nerūpestingumo, benamiams gyvūnams. Vadinasi ir vėl Lietuvoje nebus skiriamas dėmesys ne tik valkataujantiems gyvūnams ir jų populiacijai, bet ir lauks, kaip ir seniau laukė, partrenkti gyvūnai automobilių, savo kelio į rojų, su pilnomis ašarų akimis, nesulaukdami pagalbos gyventi. Mielieji manau kad gana dejuoti ir tikėtis pagalbos, reik pradėti labai rimtai, kantriai ir atsakingai be pašalinių emocijų, visiem kartu dirbti gyvūnų labui, ir taip kad spiegtų ne tik savivaldybės nuo mūsų prašymų ar net reikalavimų, o ir tie kurie leidžia žioplus įstatymus.

  Savo pasiūlymus, projektus, bei pastabas galite mums siūsti per svetainės http://www.augintinis.eu kontaktus.

 4. Abejoju, ar jie kalba apie gyvunu vezima i tokias prieglaudas, kuriose butu migdomi gyvunai, tad nereikia nusiteikti is karto neigiamai. Galbut kalbama apie tokias ir parama tokioms, kuriose gyvunams ieskoma mylinciu seimininku. Benamiu gyvunu sterilizacija irgi reikalinga, nes jai neesant tik daugeja vargsu benamiu gyvunu. Esamu aiksteliu prieziura yra butina, nes neimanoma vedzioti augintiniu, nes baisu, kad gali parsinesti, pavyzdziui, erke. Man patinka sie atsakymai, nes visi gali prizadeti daug, bet kai reikia igyvendinti – isvis nieko nepadaro, nes finansiskai savivaldybes biudzetas „neleidzia“ tokius pazadus ivykdyti, o sie realiai igyvendinami.
  O kur kitu kandidatu i merus atsakymai?

 5. Na, pirmas ratas rinkimu jau praeityje. Butu idomi antrosios kandidates, Loretos Jakinevicienes nuomone :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)