Skaitytojai pasibaisėjo: šuo prirakintas vidury lauko, kad baidytų šernus

Pasirašykime peticiją:
https://www.peticijos.lt/visos/74504

Šuo – geriausias žmogaus draugas ir namų sargas, tačiau ne visiems. Skaitytojai atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matyti augintis, paliktas vidury lauko. Tomas Kesarauskas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad šį vaizdą užfiksavo Tauragės rajone Trumpininkų kaime. Tačiau papiktino ne tik toks neatsakingas šeimininko elgesys, bet ir atsakingų institucijų. Pamatę su žmona bejėgį šunį prirakinta grandine prie būdos vidury laukų, vyras paskambino Tauragės gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai „Nuaras“. „Jie mums pasakė, kad neturi laiko atvažiuoti ir iš karto padėjo ragelį“, – sakė Tomas. „Pasibaisėjome, nesureagavo atsakinga tarnyba į kurią kreipėmės. Galvojame, kad vis tiek reikia parodyti, kaip elgiamasi su gyvūnais“, – pridėjo Tomo žmona.

Tuomet sutuoktiniai kreipėsi į policiją. Atvykę pareigūnai išsiaiškino, kad šuo priklauso vyriškiui iš Skiržemės kaimo, o šuo laukuose paliktas specialiai – baidyti šernus. „Kol laukiau policijos, jie išsiaiškino šeimininką sklypo iš Skiržemės kaimo. Šuo matosi ten prabuvęs tikrai ilgai. Važiuodami pro šalį iš pradžių pagalvojome, kad vilkas tuose laukuose, pristoję ir pamatę, kad šuo, pasibaisėję likom. Šuo pririštas lenciūgu prie būdos. Kiek policininkai išsiaiškino, jis ten paliktas šernams baidyti. O toliau kiek kalbėjo, tai planavo šunį veterinarams perduoti“, – pasakojo Tomas.
Gyvūnų mylėtojų draugija Augintinis facebook tinkle pagavo dar daugiau ir dar įdomesnės informacijos apie šį nutikimą, taigi su malonumu skaitykite ką nukopinome:

Gailestingumo indikatorius – šuo bulvių lauke?
Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Birželio 25 d. Trumpininkų kaimo (Tauragės r.) laukuose prasidėjusi ir prieš savaitę tragiškai pasibaigusi vokiečių aviganio istorija vis dar kaitina kraują – ir ne tik socialiniuose tinkluose, kur gyvūnų globėjai siunčia prakeiksmus seną, beveik nepaeinantį šunį laukuose pririšusiems šeimininkams. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išplatino pranešimą apie šunis grobiančius gyvūnų globėjus, o Tauragės policija sprendžia, kaip ir už ką nubausti gyvūnui norėjusią padėti merginą. Ligotą šunį, kuris, daugelio žmonių manymu, šeimininkų buvo išvestas į bulvių lauką nugaišti, už gyvūnų gerovę atsakingi pareigūnai, regis, paprasčiausiai pamiršo…
Grąžinti šuns nesutiko
Laukuose paliktą šunį pastebėjo ir įtaręs, kad su juo gali būti žiauriai elgiamasi, policijai pranešė tauragiškis Tomas Kesarauskas. Vaizdo įrašą, kuriame matyti, koks apleistas, sunkiai pakylantis ir tuoj ant šono griūvantis šuo grandine pririštas prie medinės dėžės, jis išplatino feisbuko svetainėje ir pranešė apie gyvūną policijos pareigūnams. Atvykęs ekipažas surado šeimininkus – paaiškėjo, kad tai gretimame Skiržemės kaime gyvenančios mokytojos Danutės Ramanauskienės augintinis, o į laukus jį išvedė saugoti bulves nuo šernų.
Istorija tuo galėjo ir baigtis, tačiau atrodo, kad tik prasidėjo – po trijų parų šuo iš Trumpininkų kaimo laukų dingo. Supratusi, kad jis niekam nereikalingas ir niekas šiuo vargšu nepasirūpins, gyvūnų globos asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ vadovė Andželika Bajorinaitė liepė savanoriams jį iš ten paimti. Apie tai A. Bajorinaitė paskelbė „Gyvūnų užuovėjos“ puslapyje feisbuke, tvirtina informavusi Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybą bei policiją.
Niekas nesureagavo, kol kitą dieną savininkė pasigedo šuns ir kreipėsi į policiją. Pareigūnai surašė administracinių nusižengimų protokolą „Gyvūnų užuovėjos“ vadovei – nusprendė ją nubausti už savivaliavimą ir pareikalavo grąžinti šunį. A. Bajorinaitė nesutiko – sako, kad ne tik ji, bet ir šuns sveikatos būklę įvertinę Klaipėdos veterinarijos klinikos specialistai nėra matę šitaip apleisto gyvūno. Šuns kailis buvo susivėlęs į neiššukuojamą kaltūną, pilnas parazitų ir aplipęs moliu, oda iššutusi, todėl veterinarijos gydytojai rekomendavo ilgaplaukį vokiečių aviganį visiškai nuskusti. Vilkas, kaip jį pavadino gyvūnų globėjai, sunkiai paėjo, beveik negirdėjo – veterinarai šuns ausyse rado didelį kiekį purvo.
„Esu įsitikinusi, kad šeimininkai Vilko neprižiūrėjo, jam reikėjo veterinarų pagalbos, nes šuo sunkiai vaikščiojo, svyravo į šonus, menkai reagavo į aplinka, kelias savaites net nelojo. Man liepia jį grąžinti, kad veterinarai galėtų įvertinti šuns būklę. Bet mes jau pakėlėme jį ant kojų! Ir kur grąžinti – atgal į bulvių lauką? Pareigūnai labai greitai man surašė protokolą dėl neteisėto gyvūno paėmimo, bet nieko nedarė, kad padėtų laukuose paliktam, skausmus kenčiančiam gyvūnui. Kaip jie galėjo nustatyti, kad šuo sveikas ir nėra kankinamas, jei nekvietė veterinarijos inspektorių?“- piktinosi A. Bajorinaitė.
Asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ vadovė mano, kad tik viešumas gali priversti pareigūnus laikytis įstatymų, o gyvūnų šeimininkus – prisiimti atsakomybę už savo augintinius.
Savo šuns taip nepaliktų
„Tie žmonės, kurie aptiko šunį, susidarė nuomonę, kad gyvūnas bulvių lauke paliktas numirti“,- „Ūkininko patarėjui“ sakė šią istoriją bene geriausiai žinantis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Voldemaras Knystautas.
Pasak jo, iš Trumpininkų kaimo grįžę komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjas Aurimas Paulauskas ir vyriausioji patrulė Rasvita Stirbienė protokole užfiksavo, kad šuo tikrai buvo paliktas vienas, neturėjo maisto, tik vandens, vaikščiodamas svyravo į šonus ir buvo smarkiai susivėlęs. Į bulvių lauką atvykę šeimininkai, pasak V. Knystauto, sakė, kad šuo yra senas, 14 metų, ligotas, todėl taip prastai ir atrodo.
„Jie patvirtino, kad parsiveš augintinį namo ir bandys kitaip spręsti savo problemas. Dėl tų bulvių auginimo, aš taip suprantu“,- sakė vyriausiasis tyrėjas.
V. Knystauto nuomone, dėl to, kad šeimininkai žadėjo pasirūpinti savo augintiniu, pareigūnai ir nekvietė veterinarijos specialistų. Bet paskutines dienas gyvenančio šuns Ramanauskai namo nesivežė – paliko ten, kur buvo.
„Nemanau, kad ta A. Bajorinaitė šunį pavogė – mes taip nesakom. Man neatrodo, kad čia ne vagystė. Ta mergina tik perdėtai nori rūpintis gyvūnais, bet jei neturi įgaliojimų, galėjo atiduoti tam, kas turi įgaliojimus, o ne vaidinti. Iš kitos pusės žiūrint, jei žmonės praneša, kad tavo gyvūnas atrodo nekaip, šeimininkai turi imtis kažkokių priemonių, kad jam būtų geriau, o ne palikti laukuose. Dabar nepatenkinti, kad nerandam. Gal turėjom pasiimti tą šunį, palaikyti komisariate – būtų atvažiavę ir tikrai parsivežę“,- svarstė V. Knystautas.
Pareigūnas pripažino, kad savo sergančio augintinio bulvių lauke nepaliktų: „Mano kitoks supratimas apie gyvūnus“.
Neklausantiems įspėjimų – baudos
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Vilko ieškoti į „Gyvūnų užuovėją“ nusiuntė Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius. Šuns jie nerado – kaip tik tą dieną gyvūno sveikata smarkiai pablogėjo ir jis skubiai buvo išvežtas į vieną iš Klaipėdos veterinarijos gydyklų, iš ten – į Kauną, kur paimtas gydyti stacionare.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas – vyriausiasis veterinarijos inspektorius Antanas Bauža „Ūkininko patarėjui“ patvirtino, kad Žadeikių kaime veikianti „Gyvūnų užuovėja“ turi teisę globoti gyvūnus ir po veterinarijos specialistų apsilankymo šiai įstaigai jokių priekaištų nėra pareikšta.
„Gal tie globėjai ir gerai pasielgė, paimdami gyvūną, jei jis ten kentėjo – mes negalime komentuoti. Bet yra tvarka ir reikia jos laikytis. Paimti gyvūną iš šeimininkų galima tik tuo atveju, kai specialistai įvertina visas aplinkybes ir nustato, kad jis neprižiūrimas. Tais atvejais, kai įtariame žiaurų elgesį su gyvūnu, pranešame policijos pareigūnams, ir jie turi mus turi informuoti apie tokius atvejus, kaip šis. O sprendimus priima savivaldybės sudaryta komisija – jei būtinai reikia, mes organizuojame labai greitą paėmimą, kad gyvūnas nesikankintų“,- sakė A. Bauža.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas stebėjosi, kad žmonės, kurie jau buvo perspėti, jog šuo serga ir jam blogai, nieko nedarė.
„Suprantu pareigūnus – jie pasielgė žmoniškai, nes tikėjosi, kad įspėti šeimininkai pasiims šunį. Mes taip pat darome: jei žmogus nesupranta, paauklėjam ir susitvarko. Bet kai nekreipia dėmesio, tenka auklėti baudomis ir kitais būdais“,- pripažino Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas.
Rūpinosi ne šuniu, o bulvėmis
Kol pareigūnai ir veterinarijos inspektoriai ieškojo Ramanauskų šuns, atsitiko taip, kaip, matyt, ir nujautė Vilką laukuose suradę žmonės. Nepaisant visų gyvūnų globėjų bei veterinarijos darbuotojų pastangų, Vilkas iš senatvinių ligų nebeišsivadavo – merdėjantį gyvūną veterinarai užmigdė.
„Mano šunį nužudė. Jei jis būtų likęs tame bulvių lauke, būtų iki šiol gyvenęs. Ką aš žinau, kaip jie tą šunį vežė, kad jis taip iškart susirgo – pakilo temperatūra“,- piktinosi „Ūkininko patarėjo“ pakalbinta D. Ramanauskienė.
Pasak jos, šuo buvo ne kažkur į laukus išvežtas, o tik 800 metrų nuo namų, kasdien lankomas ir šeriamas. Nesirgo, tik dėl to, kad senas, 14 metų, turėjo sveikatos problemų, sunkiai atsistodavo.
Mokytoja Tarailių progimnazijoje dirbanti D. Ramanauskienė sako, kad pririšti šunį laukuose šernams baidyti ją pamokė medžiotojai, užtikrinę, jog pirmą savaitę gyvūnai išsigąs šuns kvapo ir lojimo. „Tas mūsų šuo laukuose buvo tik kelias dienas, ilgai ten jo laikyti nesiruošėme, nes paskui šernai pripranta ir susiranda kitus takus“,- tikino D. Ramanauskienė.
Bet pažadėjusi pareigūnams sergantį šunį vestis namo, mokytoja rūpinosi ne gyvūnu, o bulvėmis. Sako, kad 27 d. važiavo į Tauragę pirkti naktį šernus galinčių nubaidyti šviečiančių lempų, paskui paaiškėjo, kad jos nekokybiškos, tada vėl važiavo į Tauragę – taip sprendė, kaip ir įtarė V. Knystautas, bulvių problemas. Kol šuo iš bulvių lauko dingo.
„ Nemanėm, kad kas nors šitaip gali pasielgti. Koks beširdis gali paimti mūsų šunį! Iš mūsų bulvių lauko!“,-piktinosi D. Ramanauskienė, reikalavusi, kad „Ūkininko patarėjas“ žmonėms suprantama kalba parašytų, jog šuo buvo prižiūrimas, jo voljeras buvo labai didelis, jame galėjo vaikščioti ir niekada nebuvo rišamas.
Įvertino grandinę ir sukutį
Prieš porą dienų D. Ramanauskienė papildė policijai pateiktą pareiškimą – nurodė, kad gyvūnų globėjų padaryta jai žala pakilo iki 150 Eur. Birželio 28 d. žalą ji įvertino 100 Eur.
Kokie 50 Eur vertės daiktai dar dingo iš bulvių lauko, policijos pareigūnai „Ūkininko patarėjui“ atsakyti nesutiko. Nenorėjo jų įvardinti ir pati D. Ramanauskienė.
„Viskas nurodyta policijoje, ką išsivežė. Viską surašiau. Jie žino, ką išsivežė. Yra patikslintas pareiškimas. Kodėl aš jums turiu pasakyti? Išsivežė šunį kartu su odiniu antkakliu, grandine 2 – 3 metrų, sukučiu, karabinu, kuoliukais“,- aiškino pedagogė.
Padidinti žalą stengiamasi ne dėl to, kad gyvenimą baigusio šuns savininkai norėtų atgauti dingusoą grandinę ir sukutį. Kas jau kas, o teisininkai tikrai žino, jog esant didesnei nei 112 Eur žalai keliama baudžiamoji byla, pradedamas ikiteisminis tyrimas. Kas galėtų paneigti, kad taip nesiekiama atkeršyti sergantį šunį iš laukų paėmusiems gyvūnų globėjams?
D. Ramanauskienės dukra Birutė Ramanauskaitė Vilniaus miesto apylinkės teisme dirba teisėjo padėjėja, todėl advokatų moteriai netrūksta – gal net ir policijoje, kuri taip ir nepradėjo tyrimo dėl laukuose rasto šuns kankinimo.
Tik sunku būtų patikėti, kad teismas galėtų įvertinti neveislinį, 14 metų, leisgyvį, vos bepaeinantį ir į šonus svyrinėjantį gyvūną 100 Eur. Juo labiau, kad gyvūnų globėjams jo gydymas kainavo mažiausiai kelis kartus brangiau – ir ne kas kitas, o šeimininkai, daugelio žmonių manymu, tas išlaidas turėtų padengti.
Nieko blogo nepadarė?
Sakoma, kad kiekviena skaudi netektis yra pamoka, bet pasimokome iš jos tiek, kiek sugebame. Kad laikas atsijos pelus nuo grūdų, mano ir D. Ramanauskienė.
„O ką aš padariau? Kai važiavome į Žadeikius ieškoti savo šuns, matėme net kelis laukuose pririštus šunis. Ne vieninteliai taip darom, kaimuose taip įprasta. Kiti šunys net būdos neturi, o mes didelę dėžę nuvežėme – du tokie šunys galėjo joje tilpti. Nei karščiai tuo metu svilino, nei lietūs kokie smarkūs pliaupė. Tas šuo gerai gyveno. Jei nebūtume prižiūrėję, nebūtume rūpinęsi, nebūtų 14 metų sulaukęs“,- tikino laukuose sergantį šunį palikusi mokytoja. Pasak jos, žmonės ją smerkia tik dėl to, kad nežino tiesos – klauso, ką sako gyvūnų globėjai, nors jiems rūpi tik lengvatikių dosniai aukojami pinigai.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas – vyriausiasis veterinarijos inspektorius A. Bauža pripažįsta, kad kaimo gyventojų supratimas apie gyvūnų teises dar yra labai primityvus.
„Kai važiuojam per kaimus, visko matom: žmonės savo augintiniais tikrai nesirūpina. Būdą padaro iš metalinės statinės, traukiančios ir karštį, ir šaltį, pririša kažkur – šunelis kenčia vandenį paskendęs. Labai daug žmonių miestuose neįvertina, ar turi sąlygas butuose laikyti didelius šunis, dėl to paskui kaimynai skundžiasi, kad šuo per dienas kaukia palikti, uždaryti, nešerti. Reikia šviesti visuomenę, kalbėti, kad savininkai yra atsakingi už savo augintinio gerovę. Turime aiškinti žmonėms , mokyti – juk dar prieš 20 metų visai net nežinojome, kas yra ta gyvūnų gerovė. Yra valstybių, kurios net turi gyvūnų apsaugos policiją, ir baudos ten gerokai didesnės nei pas mus“,- „Ūkininko patarėjui“ sakė A. Bauža.
Tačiau padėtis, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo manymu, pastebimai gerėja. Stimulą rūpintis augintiniais suteikia ir gyvūnų globos asociacijos, raginančios žmones atsakingai elgtis su savo augintiniais. Visa tai keičia visuomenės požiūrį – gerai, kad ji darosi jautresnė gyvūnų skausmui.

Gailestingumo indikatorius – šuo bulvių lauke?Daiva BARTKIENĖ„ŪP“ korespondentėBirželio 25 d. Trumpininkų kaimo…

Posted by Daiva Bartkienė on 2017 m. liepa 27 d.

6 mintys apie “Skaitytojai pasibaisėjo: šuo prirakintas vidury lauko, kad baidytų šernus”

  1. Tai yra netoleruotina ir baustina. Netylėkite, apie tokius ir panašius atsitikimus iš karto praneškite 112 (šiuo atveju prašykite policijs) arba skambinkite nemokamu ir visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu telefonu 8 800 40403 (susisieksite su valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba) taip pat galite informuoti ir savo seniūniją ar bet kokią gyvūnų organizaciją pagal gyvenamąją vietą.

  2. „Mano šunį nužudė. Jei jis būtų likęs tame bulvių lauke, būtų iki šiol gyvenęs. Ką aš žinau, kaip jie tą šunį vežė, kad jis taip iškart susirgo – pakilo temperatūra“,- piktinosi „Ūkininko patarėjo“ pakalbinta D. Ramanauskienė. Kaip ciniška…. vežti 14 metų šunį. Tai gal ir tėvus senus išvežkite. Jo išvežimas ir pagreitino jo mirtį. Gyvūnas ne daiktas. Suprasčiau, kad taip kalbėtų žmogus, kurio smegenys pragertos. O čia mokytoja!!! Tai kokios atsakomybės, žmogiškumo ji išmoko savo mokinius

  3. Bet iš straipsnio akivaizdu, kad nors ir praneši visiems, niekam nerūpės ir tik gaiši savo paties laiką ir psichologiškai kankinsies pats, nes žinosi, kad gyvūnas kankinasi (ir tu tą žinai). Tada pulsi gelbėti ir va, gausi bylą už vagystę.

  4. Ji tikrai dirba mokytoja? Reiks užklausti švietimo ministerijos kaip tai yra įmanoma?

    1. Ko gali išmokyti tokia mokytoja? Ir išvis , kai kurie žmonės Lietuvoje pavirtę į pabaisas. Smerkiu tokius iš visos širdies .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)