„Šiaulių letenėlės“ veiklą gali tekti stabdyti

Panašu, kad Šiaulių rajono beglobiai šunys ir katės vėl bus palikti likimo valiai arba atiduodami sunaikinti Gruzdžių gyvūnų karantinavimo tarnybai. Vos įsibėgėjus entuziastų grupės įkurtos naujos gyvūnų globos įstaigos „Šiaulių letenėlė“ veiklai, ją gali tekti stabdyti. Nebeapsikentę šunų lojimo kaimynai užvertė policiją skundais, o dabar dar ir grasina teismais. Likimo nuskriaustais keturkojais besirūpinančiai įstaigai skirtas griežtas terminas – išsikraustyti iki rugpjūčio. Bėda ta, kad kraustytis nėra kur.

Jei žaisminga draugiška kalytė, sykį jau išduota žmogaus, iki rugpjūčio neras naujų namų, jos likimui iškils grėsmė. Tokia pati ateitis laukia ir visų kitų be namų likusių viešosios įstaigos „Šiaulių letenėlė“ globotinių. Rugpjūtis – tas terminas, iki kurio šie netoli Rėkyvos, Lingailiuose, įsikūrę gyvūnų globos namai privalo išsikelti. Tokį verdiktą įstaigos vadovei paskelbė Šiaulių rajono savivaldybės atsakingų skyrių specialistai, įspėję, kad dėl neva nuolatinio šunų lojimo įsiutusios dvi kaimynystėje gyvenančios šeimos jau grasina ir teismais. O kol kas kiekvieną rašo šūsnis skundų, dėl kurių įstaigos vadovė sako kiekvieną mėnesį minanti Policijos komisariato slenkstį.

Didžiausia bėda ta, kad kraustytis nėra kur. Rajono savivaldybė, į kurią kreiptasi jau ne kartą, teisinasi, neturinti tokiai veiklai tinkamo žemės sklypo. O ir bet koks, kaip pripažįsta, Orinta Jazdauskaitė, situacijos neišgelbėtų. Pavyzdžiui, dabartinė „Šiaulių letenėlės“ teritorija ir patalpos tapo tinkamos laikyti gyvūnams tik dėl didžiulių investicijų ir savanorių darbo bei pastangų – vos įsikėlus čia nebuvo elektros, vandens, net lubų ir reikalavimus atitinkančių grindų. Kadangi šiai vietai bent minimaliai sutvarkyti jau prireikė mažiausiai 15 000 eurų, iš naujo įsikurti tam nepritaikytoje teritorijoje būtų nepakeliama našta.

Orinta Jazdauskaitė sako, kad dabar pagelbėtų bet kokios neabejingų žmonių idėjos ir pagalba. Kad įstaigai su visais globotiniais ateityje netektų dar kartą likti visiškai be pastogės, svarstoma galimybė voljerus įrengti jūriniuose konteineriuose, kuriuos, reikalui esant, būtų galima tiesiog perkelti kitur.

Viešoji įstaiga „Šiaulių letenėlė“ praėjusių metų rugsėjį pradėjo kurtis po to, kai beglobių gyvūnų problema rajone tapo nebevaldoma. Grupė entuziastų sureagavo į tai, kad keturkojų nebesutalpinanti miesto Gyvūnų prieglauda rajono šunų ir kačių nebepriėmė, o tuo turinti pasirūpinti Gruzdžių gyvūnų karantinavimo tarnyba juos tiesiog utilizuodavo. Kas dabar pasirūpins benamiais gyvūnais, jei „Šiaulių letenėlei“ neatsiras naujos tinkamos vietos – neaišku. Tiesa, Šiaulių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pažadėjo rasiantis visoms pusėms palankią išeitį. Nors konkrečių planų ar bent siūlymų kol kas neišsakė.

https://etaplius.lt/siauliu-leteneles-veikla-gali-tekti-stabdyti

3 mintys apie “„Šiaulių letenėlės“ veiklą gali tekti stabdyti”

  1. Jūriniuose konteineriuose gyvūnų laikyti negalima, nes vasara iškeps o žiema sušals.

  2. O tai juk yra rajone apleistų fermų, kuriose galbūt galėtų įsikurti ši bendruomenė. Dar siūlau kreiptis į Bėdų turgų, į Rūtos laidą, – gal kažkas pagelbės pinigais, sprendimais, idėjomis, pagaliau palaikymu, gal nereikės visų vargšelių utilizuoti, kaip šiukšlių. Yra kaime žmonių, kurie veda asocialų gyvenimo būdą, kurie paveldėję savo žemes iš giminaičių ir ten yra nenaudojamų pastatų. Gal rajono savivaldybė rastų tokias sodybas,gal išnuomotų jų nenaudojamus pastatus ir visiems būtų gerai.

  3. musu suniuku yra 8 mensi turim kalite vardu ciapa ira prigrestruota turim sunkuo skeipa turim registruota pazimejam

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)