Sąžinės nerasta: baisiomis sąlygomis laikomas šuo

Iš apleisto medinio namelio sklinda dvokas, pro dulkinus langus akis bado purvinais skarmalais ir porolono skutais nuklotos grindys, sudraskyta sofa ir foteliai, o iš po aplūžusių baldų nedrąsiai išlenda… čia gyvenantis šuo. Toks pasibaisėtinas vaizdas pasitinka Babėnų gatvės gale tarp tvarkingų namų įsiterpusiame žolėmis ir krūmais apžėlusiame sklype.

Pavargo kovoti
Pasibaisėtinomis sąlygomis laikomas senas aklas šuo kelia gailestį ir pasipiktinimą. Gretimoje sodyboje gyvenanti garbaus amžiaus šeima teigia, kad uždarytas šuo vienas leidžia dienas ir vasarą, ir žiemą. Tad yra tekę šuneliui žiemą nešti vandens, nes nekūrenamoje troboje jis užšalo. Gyvūnas turi šeimininkę, kuri vakarais jį aplanko ir pašeria, išleidžia pasivaikščioti, ir vėl išvažiuoja.
Kaimynė turi priekaištų ir dėl apleisto sklypo, kuris užžėlęs krūmais, žole. Nešienaujama pieva užkrečia kaimynų daržą piktžolėmis, netvarkomi krūmai veržiasi pro tinklinę tvorą į kiemą. „Baisiausia rudenį, kai nešienauta pieva nudžiūsta ir styro pasišiaušę stagarai. Į sodybą gali bet kas patekti, ji neapsaugota. Jeigu kas neatsargiai numestų degtuką, viskas supleškėtų“, – dėl saugumo jaudinasi kaimynė Emilija.
Moteris sako pavargusi ne vienerius metus kalbėtis su sklypą apleidusia ir savotiškai meilę gyvūnams suprantančia šeimininke, tad du kartus jau kreipėsi ir į miesto seniūniją. Tuomet žolė buvo nušienauta, bet situacija nesikeičia.

Kitos išeities neturi
Tačiau sodybos ir šuns šeimininkė Jadvyga Petrusevičienė tvirtina, kad šuo prižiūrėtas. „Kiekvieną vakarą šeriu, o kai guliu ligoninėje, atvažiuoja dukra arba žentas“, – teigė moteris.
Auginti bute vienuolikos metų amžiaus, aklo šuns ji nebeturi galimybių, nes turi labai rimtų sveikatos problemų. Be to, nepakaktų ir vietos. Kitaip spręsti šio klausimo šeima nenorinti, nes ilgus metus ištikimai tarnavusį šunį užmigdyti gaila. Sodybos šeimininkė teigia, kad sklypas ne nuolatos, bet šienaujamas, o nuodugniau susitvarkyti neleidžia sveikata ir finansinės galimybės.

Nesitvarkantiems – baudos
Pasak Kėdainių seniūnijos seniūno Valentino Tamulio, skundas dėl negyvenamoje Babėnų gatvės sodyboje laikomo šuns ir nesutvarkytos aplinkos seniūniją buvo pasiekęs ir pernai. Netvarkomo sklypo savininkei pernai teko mokėti didesnį žemės mokestį. „Šio mėnesio pradžioje sklypo savininkei vėl išsiųstas raginimas susitvarkyti. Tokie seniūnijos raginimai išsiųsti 162 apleistų privačių sklypų savininkams, o nesusitvarkiusiems iki liepos 20 dienos teks mokėti žymiai didesnį žemės mokestį“, – įspėjo seniūnas. Pavyzdžiui, pernai kvartale už „Norfos“ parduotuvės apleistų sklypų savininkams vietoje 38 eurų teko mokėti 263 eurus.
V. Tamulis pastebėjo, kad sklypų savininkams, kurie pernai paraginti išnaikino krūmus ir savaime pridygusius medžius, šiais metais priežiūra daug lengvesnė, telieka nupjauti žolę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)

Jūs neprisijungę prie interneto