Pasirašykite peticiją dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais

Dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais:

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms
Lietuvos Respublikos Seimo nariams

PETICIJA
Dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais

Sukrėsti gyvūnų skriaudikams, žudikams ir kankintojams skiriamos atsakomybės menkumo, o dažnu atveju – ir visiško jos nebuvimo, prašome Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjų sugriežtinti šią atsakomybę, atitinkamai pakeičiant 310-ąjį Baudžiamojo kodekso straipsnį:
310 straipsnis. Žiaurus elgesys su gyvūnais
Tas, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jei gyvūnas dėl to patyrė kančią, baudžiamas viešaisiais darbais ir bauda iki 100 MGL. Jei gyvūnas dėl to buvo suluošintas arba žuvo, kaltininkas baudžiamas bauda iki 200 MGL ir laisvės atėmimu nuo vienerių iki trejų metų.
Pabrėžiame, jog elgesys su gyvūnais dažnu atveju tėra žmonių tarpusavio elgesio provaizdis. Bendra smurto „kultūra“ ypač jautriai atsispindi vaikų ir jaunimo psichikoje. Pasekmės – visuomenėje vis mažėja pagarbos ir atjautos, įsitvirtina vartotojiški santykiai. Žmonės atpranta mylėti. Pradėkime keisti dvasinę visuomenės kultūrą nuo kasdienybės, įskaitant santykius su mažiausiais ir silpniausiais gamtos pasaulio atstovais. Įtvirtinkime atsakomybę.

 

Papildoma informacija:

Autorius: Marius Kundrotas
Adresatas: Lietuvos Respublikos Prezidentė. Lietuvos Respublikos Seimas. Lietuvos Respublikos Seimo frakcijos. Lietuvos Respublikos Seimo nariai
Galima pasirašyti iki: 2018.05.12

NUORODA Į PETICIJĄ:  https://www.peticijos.lt/visos/6045/pasirasyti

 

 

 

 

2 mintys apie “Pasirašykite peticiją dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais”

  1. grieztinti bausmes uz ziauru elgesi su gyvunais ar bent uztikrinti kad dabartiniu istatymu laikytusi,nes kiek teko skaityti,uz tikrai lb ziauru.suplanuota piktybini nusikaltima pries gyvuna skiriamos lb mazos ar net lygtines baudos

  2. Bausti grieztai tokius antzmogius, kurie elgiasi su gyvunais, augintiniais ir viesinti kad visi zinotu ju nusikaltimus pries bejegi gyvuneli!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)