Kokius šunis galima laikyti alergiškiems žmonėms

Kokius šunis galima laikyti alergiškiems žmonėms

Viena iš tipinių alergiškų žmonių klaidų yra ta, kad keturkojų draugų kailis privertė juos čiaudyti ir ašaroti. Iš tikrųjų, kaip teigia mokslininkai iš Amerikos alergijos kolegijos (American College of Allergy, Asthma & Immunology, ACAAI),  alergenai – tai baltymai kurie yra šunų ir kačių seilėse ir odoje. Taigi – augintiniai, kurie nesišeria – alergiškiems žmonėms visiškai ne panacėja…..

Bet to visiškai ne reiškia, kad tokiems žmonėms reikia atsisakyti malonumo turėti naminį gyvūną. Amerikos šunininkystės klubas (American Kennel Club (AKC)) parengė veislių sąrašą, kurios yra mažiausiai pavojingos alergiškiems žmonėms. Be abejo, visiškai nuo alerginių simptomų jus neapsisaugosite, bet nemalonios pasekmės bus sumažintos iki minimumo. Užtat malonumų – krūva! Ką gi, štai šitie stebuklingi šunys.

 

Bedlington – terjeras.( Bedlington Terrier)

Šie šunys turi tankų ir minkštą kailį, skristukas ant galvos – tai ne kirpėjo darbas, o tikru tikriausia „gamtinė“ šukuosena.  Suaugusio šuns svoris siekia 7 – 10 kilogramų.

 

-bedl_terijer

 

Bishon-frize (fr. Bichon à poil frisé)

Šis kompaktiniai šunys turi minkštą šilkinę pavilnę ir labiau šiurkštesnį garbanotą kailį. Kaip taisyklė šie šunys labai pūkuoti yra baltos spalvos, su 10 – 15 centimetrų ilgio ir pločio kailių. Charakteris draugiškas, mėgsta meilintis ir visada būti su šeimininku.

 

bison-frize

 

Kinų kuoduotasis šuo  (Chinese Crested Dog)

Šis šuo negali pasigirti turtingu kailiu ir beveik nesišeria, dėl tuo surinkinėti šuns plaukus namuose jums nereikės. Aišku, kai kuriuos gali trikdyti šuns išvaizda – vienas šios veislės atstovas buvo pripažintas pačiu bjauriausiu šunimi pasaulyje. Kai kurie šeimininkai  skundžiasi šuns charakteriu – šie šunys svetimų nemėgsta, o savo maistą ir teritoriją gina net nuo „savų“.

 

kit_hohl_sobaka

 

Airių vandens spanielis (Irish Water Spaniel)

Tai stambus ir stiprus šuo (apie puse  metro ilgio ir 20 – 30 kg svorio), bet turintis nuostabiai žavingą išvaizdą. Šis šuo padengtas ilgomis garbanomis yra tamsiai šokoladinės spalvos. Tam kad kailis nesusinarpliotu, šunį reikia šukuoti kiekvieną savaitę ir kirpti kartą per 2 mėnesius. Už tai iš kirpimo liekanų galima numegzti puikias kumštines pirštines.

 

irl_vod_spaniel

Kerri – bluterjeras (Kerry Blue Terrier)

Stambus šuo, svoris nuo 15 iki 18 kg ūgis iki pusės metro keteroje. Puikus medžiotojas ir sargas, gaudo žiurkes ir kitus smulkius graužikus. Be galo ištikimi šeimininkui, bet su kitais naminiais gyvūnais susigyvena sunkiai – suveikia medžioklinis instinktas.

 

keri_bliu_terj

 

Labradudelis (Labradoodle)

Tai ne pokštas, o labradoro ir pudelio sukryžminimo rezultatas. Iš pradžių šuns išvedžiotajai planavo gauti idealų šunį – vedlį, be visa to, gavo šunį kuris nesukelia alergijos. Šunys labai žaismingi ir draugiški, lengvai susidraugauja su vaikais ir visada pilni energijos.

Tiesa, jeigu jus turite ilgalaikių planų ir planuojate turėti savo numylėtinio palikuonis, geriausiai rinktis „natūralios“ veislės. Nėra jokios garantijos, kad mažėji labradudeliai turės toki pat tirštą kailį, kaip ir jo tėvai.

 

labradudel

 

Maltos bolonė (Maltese)

Tai mažas, tūrintis ilgą kailį šuo, svoris iki 3 kg. Kailio spalva dažniausiai balta (gali būti dramblio kaulo spalvos), kailio ilgis 15 – 20 cm. Labai gražus šuo, bet šukuoti ji reikės kasdien. Tokiam šuniui su ilgu kailiu specialistai siūlo tūrėti specialius minkštus šepečius. Tokiais šepečiais galima pašalinti alergenus nuo šuns kailio ir odos.

 

malt_bolonka

Pudelis (Poodle)

Pudeliai skaitosi mažiausiai pavojinga alergiškiems žmonėms veislė, ir taip pat vieni iš protingiausių šunų. Spalvos gali būti įvairios – nuo baltos iki ryškiai rusvos, išmatavimai taip pat džiugina įvairumu – karališkas pudelis siekia 60 cm keteroje, maži siekia 35 – 40 cm keteroje, nykštukinis pudelis siekia 28 – 35  cm keteroje, na ir žaisliniai pudeliai (toy poodle) – patys mažiausi.

 

pudel

 

Portugalijos  vandens šuo (Portuguese water dog, Cao de Agua)

Toks šuo šiuo metu gyvena Baltuosiuose rūmuose. Prezidento šeima pasirinko šią veislę dėl to, kad viena iš Barako Obamos dukterų – alergikė.

Šuo labai judrus, todėl jam reikia daug laisvos vietos užsiėmimams. Be to turi gana inoringą charakterį ir reikalauja intensivaus dresavimo.

 

portugal_vo_sobaka

 

Šnauceris (vok. Schnauzer)

Šiam pogrupiui priklauso trijų dydžių veislės – miniatiūrinės, vidutinės ir gigantinės (svoris iki 47 kg, aukštis 70 cm  ties ketera). Myli vaikus, gerai saugo namus ir nemėgsta svetimų. Išsiskiria savo smalsumu, kuris kartais gali sukelti šeimininkams nemažai vargo. Mėgsta ilgai būti lauke,dėl to namisėdoms šis šuo netinka.

 

snaucer

MinkštaviInis kviečių terjeras (Irish Soft Coated Wheaten Terrier)

Suaugusio šuns svorio vidurkis – 15—18 kg. Iš pavadinimo  suprantame, kad kailis yra storas,  šilkinis, balto arba gelsvo atspalvio. Šuo lengvai dresuojamas, mėgsta praleisti laiką su šeimininku arba jo šeimos rate. Luoja retai, bet patinai labai mėgsta peštis.

 

pshenich_terjer

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)