Klaipėdos ryžikas ir ponia Malvina

Labas, draugai. Noriu pasidalinti vieno vakaro istorija su visais. Gal ketvirtis po 20 val. 2018 m. balandžio mėn. 11 d. Rumpiškės g. Klaipėdoje ėjau į lauką išnešti šiukšlių. Vos išėjusi iš laiptinės išgirdau moteriškus balsus ir rietenas. Paėjusi toliau pamačiau, kas čia ir kaip. Moteriškė, vedžiojanti savo toiterjerą (?) net užkimusi šaukė ant kur kas už ją vyresnės moters, kuri stovėjo prie katino ir kurį maitino, šalia turėjo maišelį maistui. Sustojau ir klausiausi. Dėl važiuojančių mašinų negaliu pasakyti nieko konkretaus, bet rietenos juk niekada nebūna geros. Pamažu pradėjau eiti link vyresnės moters su katinu. Šuns savininkė jau įeidinėjo į laiptinę, galiausiai uždarė laiptinės duris grasindama, kad ryte čia „tos būdos nebus“. Mandagiai pasisveikinau su vyresne moterimi (toliau – ponia Malvina) ir paklausiau, kas čia ką tik įvyko. Ponia Malvina man papasakojo, kad ši moteriškė visąlaik prie jos kabinėjasi, kad ji šerianti kieme gyvenantį katiną. Pastarosios vaikai tyčia vedžioja šunį prie katino ir jį gąsdina. Moteris prisipažino, kad būdelę katinui sukalė jos vyras. Verta paminėti, kad, atsižvelgiant į tos moters su toiterjeru reikalavimus, būdelė iš vienos namo pusės buvo perkelta į kitą, į patį kiemą, net ne prie laiptinės, o prie medžio, žolyne, gal 10-15 m nuo namo. Juokinga, kai pagalvoji, kad žmonėms, gyvenantiems antrame aukšte, užkliuvo katino būdelė daugiaaukščio namo sode. Bet čia kaip kam. Ponia Malvina šeria katiną kasdien. Ji atsineša savo baltą plastikinį maišelį, kuriame matyti gal 4 indeliai skirtingo maisto katinui, indelis pienui (be laktozės). Ji net atneša šiltą šaliką jam pakloti, kol jis valgo! Ir pati stovi šalia, kol katinukas pavalgo. Jam pavalgius, visą likusį maistą surenka nuo lentos, ant kurios buvo sukrauti pusryčiai/pietūs/vakarienė, padeda ją ant būdelės viršaus iki kito karto, susipilsto pieną į indelį ir susideda atgal į savo paprastą plastikinį maišelį bei nešasi namo. Taigi, aplinkos neteršia nei kvapais, nei vaizdu. Vienintelis likęs vaizdas – niekam realiai nekliūnanti savadarbė kukli maža būdelė su indeliu vandens. Anksčiau klausiau, ar galima kokios gyvūnų globos organizacijos prašyti katinukui padėti ir kaip nors legaliai apsiginti nuo piktosios moteriškės? Į mano įrašą soc. tinkle FaceBook buvo greitai sureaguota. Labai daug žmonių palaiko p. Malviną, linki jai sveikatos ir viso ko geriausio. Prašymas į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl legalaus namuko ir šėrimo vietos įteisinimo jau paduotas ir jį svarstys iki gegužės mėn. pirmos pusės. Kol kas belieka laukti atsakymo ir tikėtis, kad piktoji moteris iš Rumpiškės g. 20 namo (buto neminėsiu kol kas) jo nenunuodys. Dar kartą dėkoju už visų gerą žodį ir palaikymą!

7 mintys apie “Klaipėdos ryžikas ir ponia Malvina”

 1. Manyčiau, tam yra gyvūnų prieglaudos, kurios gali pasirūpinti gyvūnais- kad jie būtų pamaitinti, paskiepyti ir neplatintų ligų. O tokios viešos legalios ar nelegalios šėryklos- tai tik valkataujančių gyvūnų klestėjimui ir ligų plitimui.

 2. Gerb. Klaipėdieti, o ar Jums teko ką girdėti apie programą „PSP“? T.y. Pagauk-sterilizuok-paleisk. O ar teko dar ką girdėti apie savivaldybės įteisintas kačių šėrimo vietas? Ne? Siūlau TAR pasiieškoti atsakymų. Viskas progrese. Jei Jums kliūna katinukai, bomžai tikriausiai net į akis nekrenta?

  1. Taip taip… Ir pasekmės šitų atvirų maitinimų – yra, kad miestus užplūsta žiurkės.. :) Ne taip seniai buvo Paryžiuj.. O Australijoj kates šaudo, nes jau yra nevaldoma situacija….

 3. Kažkaip Jūs ne taip čia. Katinai ėda žiurkes, vadinasi, jų nebūna, arba būna minimaliai, kai yra katinų. Bet tai jokiais būdais nereiškia, kad reikia katinus mesti į lauką. Katinai apskritai yra naminiai gyvūnai. Dėl jų atsiradimo gatvėse yra kalti tik žmonės ir niekas kitas. Deja, tie patys žmonės pyksta ant kitų savo „rūšies“ atstovų, kurie bando situaciją taisyti. Vienintelis priešas čia – žmogus. Jūs ir kiti tokie. P. S. O Turkijoje ir daug kitur kates maitina, renka joms pinigus viešose vietose ir pan. Katės ten yra labai mylimos. Manau, su tokiu entelektu (taip, e) kaip Jūsų ir kitų panašiai mąstančių, toli nenueisime. Iš to, kaip žmogus elgiasi su gyvūnais, galima spręsti apie žmogų. Nežinau, kiek kartų turės išdvėsti (taip, išdvėsti), kad situacija LT pagerėtų.

  1. Katinai, retai ėda žiurkes, peles. O neretai net negaudo ar nemoka to daryti. Ir ypač dabartiniai namų augintiniai. Įdomu, per kiek laiko jie sulaukėja ir sugeba prisitaikyti, čia gal nuo rūšies, genų priklauso. Bet tai ne esmė. Pagrindinis dalykas, tai ką jūs įvardijate kaip gelbėjimą, kad ir žmonių sukeltos problemos sprendimą gailestingumo gestu- tačiau tai tik pagilina problemą- valkataujantys gyvūnai tik kelia pavojų žmonėms, kitiems gyvūnams, nes jie tampa įvairių ligų pernešėjais ir t.t. Jei dedatės tokia intelektuali- turėtumėt tai išmanyti nors kiek. Tad žmonių sukeltą problemą, tokių mylėtojų kačių, šunų- kurie kai nusibosta meta lauk- reikia spręst, kad to nebūtų. O ėdyklos- tai tik skatina šios problemos nesprendimą- nes tie kur išmeta, mąsto: „ras kokią ėdyklą ar gailestingą žmogų, kuris priglaus…“ .
   O skirstydami žmones ir lipdydama jiems etiketes, pagalvokite, nes kirsdami visus oponentus vienu kirviu ir bet kokią kitą nuomonę turinčius pravardžiuodami- parodote savo tikrąjį veidą ir intelektą. Ir tikrai- to jau nebegalima vadinti diskusija… Apgailestauju.

   1. Gerb. klaipėdieti, aš čia ne kažkokių diskusinių standartų atėjau laikytis, o savo nuomonės išsakyti. O ji kartais gali būti labai emocionali, bet man dėl to negėda. Labai dviprasmiškai skamba Jūsų pirmieji sakiniai. Būtent, katinukai naminiai, juos išmetė iš namų pažaidę jų taip mylėti šeimininkai. Mano esmė buvo žmonių baisumas. Taip išeina, Jūs siūlote pasikviesti kokį liūdnai pagarsėjusį „Nuarą“ ir tiesiog katinukus utilizuoti? Nes juk jie kenkia kažkaip Jums? Jūs parodot tik vieną, savanaudišką, šio aspekto pusę. „Tad žmonių sukeltą problemą, tokių mylėtojų kačių, šunų- kurie kai nusibosta meta lauk- reikia spręst, kad to nebūtų“ – viskas, Jūsų sakinys šia tema baigėsi. Jei toks protingas, siūlykite kaip galima humaniškais būdais problemą išspręsti? Kas ten žino, gal tikrai ką gero pasiūlysite? Manau, visiems būtų nauda. All in all, Jūsų mintis yra nešerti ir leisti katinukams išdvėsti? Jūsų apgailesvimai nieko verti, jei tik sėdite prie kompiuterio ir anonimiškai menkinate kitus. Siūlykite šios problemos sprendimo būdą, bent nauda bus.

    1. Kam tie „gerb.“ – jei bandote atsakyti į diskusijoje pareikštą nuomonę- vadinas, bandote diskutuoti, tik, kad sukate savo plokštelę ir tiek.. jei neįdomūs kitų argumentai- paprasčiausiai neatrašykite. Kam rašyti, kad tai nuomonės reiškimas, jei drabstotės purvais į kitokią nuomonę turinčius?.. Rašykite tiesiai- visus sudirbsiu, sumaišysiu su pervais ir t.t. – jei tik bandysite pasakyti prieš…

     Be Nuaro yra ir kitų prieglaudų- ar jos visos vienodos- tik pinigaujas?.. :) Ar pagal jus jei Nuaras blogas, tai ir visi blogi?.. Jei vienas žmogus blogas, tai ir visi likę taip pat… Bet gal negalima vienu matu visko matuoti?..

     Beje, mano mintys buvo išdėstytos per kelis komentarus ir pasigriebus ištraukas, vėl rašote apie tą patį… Žodžiu- bandote sumaišyt mane su purvais. Labai negražu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)