Kauno „Lesė“ steigia pirmąjį filialą Lietuvoje „Laukinė Lesė“

Kauno „Lesė“ steigia pirmąjį filialą Lietuvoje „Laukinė Lesė“, kuriame bus prižiūrimi, gydomi, reabilituojami ir paleidžiami atgal i laisvę laukinės gamtos atstovai.

Visi mes mylintys gyvūnus dažniausiai stengiamės padėti tiems, kurie yra mūsų kiemuose, gatvėse, kurie graudžiai inkščia ir gailiai kniaukia. Tačiau pastaruoju metu sulaukiame nemažai skambučių apie tuos,  kurie kenčia visiškoje tyloje ir gan atokiai nuo žmonių akių – tai laukiniai gyvūnai bei paukščiai. Jie, kaip ir visi kiti gyvastį turinčios būtybės, jaučia baimę, kenčia skausmą ir turi didelį troškimą gyventi. Kai iš lizdelio iškritęs paukštis nepakyla į dangų – jam gali padėti tik žmogaus rankos. Kai besiblaškanti kely stirna neranda kelio namo, o jos krūtinėje nenumaldomai plaka laukinė širdis, jai gali padėti tik žmogaus geranoriškumas. Kai  laukinio gyvūno mažylis yra atskiriamas nuo mamos – ją gali pakeisti tik žmogiškas jautrumas ir atsakomybė prieš laukinę gamtą.

Žmonės ieško pagalbos norėdami padėti rastiems sužalotiems paukščiams, iškritusiems iš lizdų mažyliams, pasiklydusiems jaunikliams, sužeistiems laukiniams gyvūnams ir t.t. Tačiau gauti naudingą ir kompetentingą  informaciją, kaip geriau pasielgti vienu ar kitu atveju, labai sudėtinga. Kita bėda – net gavus reikiamą informaciją ne visada žmogus , radęs nelaimėlį, gali juo pasirūpinti.

Laukinio gyvūno ar paukščio sugavimas, gydymas, reabilitacija ir grąžinimas į laukinę gamtą yra labai svarbus ir atsakingas darbas“ – sakė nemažą darbo metų patirtį su laukiniais gyvūnais turinti specialistė, „Laukinės Lesės“ skyriaus vadovė, Lolita Greblikienė. Pasak jos, reikia turėti daug patirties teisingai sugauti laukinį gyvūną, kad nenukentėtų nei jis, nei žmogus.

Dėl šių priežasčių gyvūnų globos organizacija „Lesė“ steigia pirmąjį analogo Lietuvoje neturintį filialą „Laukinė Lesė“, kur bus rūpinamasi laukinių gyvūnų priežiūra, gydymu, reabilitacija ir grąžinimu į laukinę gamtą.

Tikimės Jūsų supratimo ir palaikymo. Kreipkitės – mes stengsimės Jums padėti.

Tel. nr. konsultacijai  +370 640 56 861.

El. paštas informacijai laukinelese@gmail.com

Mūsų svajonės gražios, tikslai kilnūs tačiau be Jūsų palaikymo ir paramos jų įgyvendinti neįstengsime.

Kad svajonės taptų realybe, kad paukštis pakiltų, o stirna rastų kelią namo, vėl kreipiamės i Jus kas nėra abejingi laukinei gamtai. Kiekviena Jūsų auka bus skiriama naujų, paukščiams ir laukiniams gyvūnams skirtų, voljerų ir narvų įrengimui, patekusių gyvūnų gydymui ir reabilitacijai, tinkamo maisto pirkimui.

2014 02 15 ,,Laukinė Lesė“ atverė duris

https://lese.lt/lt/organizacijos_naujienos/news.8196

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)