Kaip padėti žuvims parduotuvėse?

Pamatėte žiauriomis sąlygomis parduotuvėse laikomas žuvis, bet nežinote, ką daryti? Šiek tiek pagerinti situaciją įmanoma ir čia pateikiame detalią instrukciją kaip tą padaryti.

1) Nufotografuokite arba nufilmuokite žuvų akvariumą.

Pasistenkite kadre pagauti sužeistas žuvis. Jeigu parduotuvės personalas ką nors jums sakys, praneškite, kad renkate įrodymus apie galimus gyvūnų gerovės, o gal net ir maisto saugos pažeidimus. Įstatymai nedraudžia fotografuoti ar filmuoti parduotuvės patalpose. Jei nenorite konfrontuoti su darbuotojais, stenkitės nuotraukas padaryti nepastebimai. Galiausiai, jei neišėjo padaryti nuotraukų, vis tiek galite pranešti apie situaciją – tiesiog sekite kitus žingsnius.

2) Praneškite Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Įsiminkite arba užsirašykite tikslų parduotuvės, kurioje užfiksavote pažeidimą, adresą. Raskite teritorinės VMVT, kuriai priklausytų tikrinti tą parduotuvę, el. paštą. Jų sąrašas čia https://vmvt.lt/kontaktai/teritoriniai. Rašykite jiems laišką – užtenka ir labai paprasto pranešimo, kuriame nurodytumėte parduotuvės vietą. Galite nurodyti ir laiką, kada užfiksuoti galimi pažeidimai. Prisekite nuotraukas ar video (jei turite). Būtinai parašykite, kad lauksite atsakymo. VMVT turi atsakymo į asmens skundą per 20 darbo dienų. Visada geriau turėti oficialų raštą (e. laiškas irgi laikomas tokiu). Daugiau apie skundų/prašymų teikimo tvarką valstybinėms institucijoms rasite čia.

3) Gavę atsakymą informuokite mus.

Parašykite mums į info@tustinarvai.lt, kai sulauksite VMVT atsakymo apie patikrinimą. Persiųskite ir savo laišką VMVT (su nuotraukomis), ir jų atsakymą. Taip galėsime sukaupti duomenis iš visos Lietuvos apie žuvų prekybos centruose situaciją.

 

Naudinga žinoti

Iš „Gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos subjektuose reikalavimų“:

13. Talpyklose leidžiama laikyti tik sveikas ir gyvas žuvis. Sužeistos, sumažėjusio aktyvumo žuvys turi būti nedelsiant išimamos iš talpyklų, apsvaiginamos, paskerdžiamos, išdarinėjamos ir siūlomos parduoti.

  1. 31. Draudžiama prekiauti žuvimis, jeigu:
  2. 31.1. jos su ligų požymiais, užkrėstos matomais parazitais ar jų lervomis;
  3. 31.2. jos turi žuvims nebūdingą kvapą, audiniai suirę ar su kraujosruvomis;

Suprantame, jog tai nesustabdys gyvų žuvų pardavinėjimo, bet gali stipriai pagerinti parduotuvėse laikomų žuvų sąlygas. Inspektorių darbo rezultatą galima lengvai patikrinti, todėl jie turės patikrinimą vykdyti atidžiau nei fermose, į kurias niekas, išskyrus pačius inspektorius, įeiti negali. Tyrimai rodo, kad žmonės labiau linkę laikytis įstatymų tada, kai žino, jog bausmės išvengti nepavyks, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio yra bausmė.

https://tustinarvai.lt/kaip-padeti-zuvims-parduotuvese/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)