Ilgalaikė pieno sektoriaus strategija: visų interesams bus atstovaujama vienodai

Bronius Markauskas

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje pagaliau sulaukiau ir pieno perdirbėjų atstovų vizito. Nors pokalbio pradžia nebuvo paprasta, pabaigoje atrodo radosi bendras supratimas, jog, kaip ir ūkininkai bei mokslininkai, ministerija su perdirbėjais yra partneriai, kurie vardan geresnės visų ateities tiesiog privalo susitarti dėl ilgalaikės pieno sektoriaus plėtros strategijos.

 

2017 03 02

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje pieno perdirbėjų iniciatyva įvyko susitikimas su ministerijos vadovybe. Susitikime sutarta, kad norint išlaikyti tikėjimą pieno sektoriaus ateitimi, reikia turėti ilgalaikę pieno sektoriaus plėtros strategiją – socialinį susitarimą tarp visų susijusių sektoriaus dalyvių – gamintojų, perdirbėjų, valstybės, mokslo institucijų ir galbūt net prekybininkų.

Pokalbio metu sutarta, kad pagrindas pieno strategijai sukurti bus Pieno gamintojų asociacijos tarybos posėdyje pristatyta pieno sektoriaus strateginė vizija. Ji bus toliau aptariama ir tobulinama Pieno taryboje, kurią lygiateisiais pagrindais sudaro pieno gamintojai, perdirbėjai, valstybės bei mokslo institucijų ir įstaigų atstovai. Pieno tarybai taip pat planuojama teikti siūlymą, kad minėtą strategiją toliau redaguotų speciali darbo grupė, kurioje būtų vienodai atstovaujama visų šalių interesams, todėl ją sudarytų 3 perdirbėjų, 3 gamintojų atstovai ir 1 nepriklausomas ekspertas.

Susitikime kalbėta ir apie pačios Pieno tarybos darbo efektyvinimą,  t. y., kad jos darbotvarkės  būtų rengiamos profesionaliau, pasitelkiant iš šalies nepriklausomus ekspertus.

Eksportas –  labai svarbi pieno sektoriaus dalis. Daugiau kaip pusę visų pieno pramonės pardavimų sudaro eksporto pajamos, o lietuviški pieno gaminiai eksportuojami į beveik 80 šalių. Perdirbėjų teigimu, naujų rinkų užkariavimui reikalingas glaudus bendradarbiavimas tarp verslo ir valstybės. Įėjimas į naujas rinkas užtrunka kelerius metus ir jis yra susijęs su daugeliu biurokratinių kliūčių, įvairių reikalingų leidimų gavimu. Todėl pokalbyje buvo išreikštas pageidavimas dėl bendrų valstybės institucijų ir verslininkų dalyvavimo tarptautinėse parodose. Pieno perdirbėjų nuomone, turėtų būti plečiamas ir žemės ūkio atašė, padedančių verslininkams įvairiose šalyse, tinklas, taip pat stiprinama Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų  rinkos reguliavimo agentūra.

https://zum.lrv.lt/lt/naujienos/ilgalaike-pieno-sektoriaus-strategija-visu-interesams-bus-atstovaujama-vienodai

Viena mintis apie “Ilgalaikė pieno sektoriaus strategija: visų interesams bus atstovaujama vienodai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)