Gervių drama Prienų rajone – dėl sužaloto jauniklio žiemoti liko visa šeima

Sekmadienį Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojams teko neeilinė užduotis – gelbėti gervių šeimyną. O tiksliau sugauti vieną šeimos narį tam, kad kiti galėtų išskristi į šiltus kraštus.
Situacija, kurioje atsidūrė gervės patvirtina, kad gyvūnų tarpe vyrauja itin stiprūs šeimos ryšiai. Pavasarį paukščių šeimyna susilaukė dviejų palikuonių. Šeima, kartu su dar 40 gervių, įsikūrė netoli Prienų. Aplink laukai, miškas ir kelios sodybos. Prieš porą mėnesių paukščiai pradėjo kelti sparnus žiemojimui šiltuose kraštuose. Vietos gyventojai pastebėjo, kad Lietuvoje liko keturi paukščiai. Paaiškėjo, kad tai viena šeima – mama, tėtis ir du vaikai.
Paukščiai neišskido, nes vienas gervių vaikas negalėjo skristi – jam sužalotas sparnas. Vienos sodybos šeimininkas Andrius, bandė pagauti paukščius, kad galėtų suteikti pagalbą, tačiau iki šiol visi bandymai buvo nesėkmingi. „Pagauti gervę nėra taip paprasta. Tai labai stiprus paukštis, galintis greitai bėgti. Gavę gyventojo pranešimą sutarėme, kad jei reikės prisidės ir kiti aplinkinių sodybų gyventojai suformuosiantys žiedą, kad paukštis nepabėgtų į netoliese esantį mišką”, – gelbėjimo užkulisius atskleidė Eglė Mulevičiūtė iš Gyvūnų globėjų asociacijos.
Sekmadienio rytą paukščio gelbėti leido GGA darbuotoja, sodybos šeiminkas Andrius, bei „K-9 Group“ instruktorius Martynas Gustaitis su savo augintiniu Tango. Pastarajam turėjo atitekti užduotis paukštį nuvarginti, kad jis netekęs jėgų nepabėgtų. Laimei, to daryti neprireikė. Kartu vykęs vietos gyventojas, organizavęs gelbėjimo operaciją, bei pranešęs apie sužeistą paukštį, atvykus į vietą sugebėjo gervę sučiupti pats. Po pirminės apžiūros paaiškėjo, kad sparnas jau visai nulūžęs, jį teks amputuoti. Po gydymo proceso paukščiui bus ieškomi globėjai. Likę trys paukščių šeimos nariai išvydę žmones pasišalino pelkių link. Tikimasi, kad pamatę, jog nebėra silpniausio giminės atstovo jie išskris žiemoti.

https://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/kita/gerviu-drama-prienu-rajone-del-suzaloto-jauniklio-ziemoti-liko-visa-seima-177-874122

Viena mintis apie “Gervių drama Prienų rajone – dėl sužaloto jauniklio žiemoti liko visa šeima”

  1. Dabar vėl būsiu žiauriai apkalbėtas bet … Eiti gaudyti gervių su šuniu nemanau kad pat geriausias variantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)