Arklidės

Gerų arklidžių dydžiai
Arklidžių vidaus aukštis turi siekti bent 3,2 m – kuo aukščiau, tuo geriau jos vėdinamos. Bet kuriuo atveju, arklidžių lubos turi būti tokio aukščio, kad arklys galva jų nepasiektų. gardo grindys turi būti mažiausiai 3×3, o durų plotis – 1 m, – tada arklys gali įeiti ir išeiti nesiliesdamas pečiais. Koridoriuje prie sienų 1,4-1,5 m aukštyje galima pritvirtinti strypus ar groteles, tačiau tarp jų strypų turi būti ne daugiau 50 mm atstumas, kad arkliui neįstrigtų kanopa.

Arklidės paruošimas
Arklidėje turi būti įrengtos ėdžios šienui, lovys šėrimui, girdykla ir mineralinis laižalas. Dabar ėdžios šienui paprastai tvirtinamos krūtinės aukštyje, tad arklys gali ėsti šieną nepasilenkęs. Dugumos arklių šėrimo lovys turi būti įtvirtintas apie 70 cm aukštyje nuo žemės ir išsikišti apie 50 cm – tada arklys ėsdamas netrankys galvos į sieną ir nesusižeis akių. Geriausia girdykla yra automatinė, prijungta prie vandentiekio vamzdžio. Pasirūpinkite, kad žiemą ji neužšaltų. Jei girdote iš kibiro, statykite jį taip, kad arklys jo neišspirtų. Labai svarbu, kad pro langus patektų pakankamai šviesos, be to, langai turėtų būti aukštai. Jei tai neįmanoma, langas turi būti apsaugotas grotomis, kad arklys negalėtų išdaužti stiklo.

Gardas
Arkliai garde stovi galva į sieną. Virvė arkliui pririšti neturi būti nei per ilga, nei per trumpa. Jei virvė per ilga – arklys gali ją mindyti. Tinkamas virvės ilgis yra apie 80 cm. Kad arklys nestovėtų gardo gale, arklio pasturgalio aukštyje galima įtaisyti plastmase dengtą grandinę. Garde laikomas arklys turi būti daug vedžiojamas ar išjodinėjamas, nes jis per mažai juda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)