Ekstremalūs kudlių pokyčiai

Kotryna Zabulionytė
“Kudlius” – tai VšĮ “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” projektas, siekiantis padėti susivėlusiems, kaltūnais apaugusiems ir seniai po dušu maudytiems šuneliams. Dažniausiai žmonės, atkeliavę į gyvūnų globos organizacijas, ieško jaunų, veislinių arba tiesiog reprezentatyviai atrodančių bičiulių. Deja, viltingomis akimis žiūrėdami, lygiai tiek pat meilės, dėmesio ir šilumos išsiilgę laukia tie, kuriems likimas nedovanojo patogaus ir gražaus gyvenimo. Susivėlę, neprausti, nešukuoti, į tepalus gatvėje įlindę šuneliai taip pat laukia savo šanso.
Kai kurių šunelių būklė būna tokia tragiška, kad jiems reikia nuskusti kailiuką. Vienas iš tokių “Lesės” gyvūnų globos organizacijoje gyvenęs vokiečių aviganio mišrūnas, kuriam nuskutus kailį ir jį palikus tik ant snukučio ir galvos jis atsidūrė dėmesio centre, nes tapo stulbinamai panašus į liūtą.
Projektas startavo 2014 m. liepos mėnesį. Per visą laikotarpį iki 2017 m. pradžios pokyčių sulaukė 28 šunys iš prieglaudų. Viso projekto variklis buvo GGI savanoriai, kurie aukojo savo laiką, naudojo asmeninį transportą bei kurą gyvūnėliams vežioti. Po pokyčių kvepiantys, sušukuoti ir tarsi iš paveikslėlio šuneliai gaudavo naują galimybę žymiai greičiau rasti namus. “Laiko, savanorių bei lėšų trūkumas neleisdavo spręsti jau sveikų gyvūnėlių išvaizdos problemų. Skubios pagalbos reikėjo tiems, kuriems grėsdavo stiprios sveikatos bėdos ar net mirtis. GGI kolektyvas atvažiuodavo, pasiimdavo šuniukus, nuveždavo juos pas kirpėją, sutvarkytus parveždavo atgal ir dar po visko atsiųsdavo nuotraukas. Tai neįtikėtinai palengvino namų paieškos procesą beglobiams”, – pasakojo Rasa iš “Lesės” prieglaudos, kuri buvo viena iš kelių gyvūnų globos organizacijų, prisidėjusių prie projekto.
Norime dar kartą padėkoti savanoriškai prisidėjusioms kirpykloms: “Optimizmo šunų grožio ir priežiūros namai”, “Šeltė – šunų kirpykla”, “Kudliaus kirpykla”, “Dog Pearl šunų kirpykla”, “Latino Magija”, “Jurgos šunų kirpykla “, “Pet Spa šunų kirpykla”.
Savanoriai, be kurių projektas nebūtų įvykdytas, dalijasi savo įspūdžiais.
“Visi nusipelnė vienodos meilės ir simpatijų, nepaisant to, kokio jie amžiaus, kokia jų kailio būklė ar kokio dydžio jie yra. “Kudliaus” projektu norėjau atkreipti dėmesį būtent į neprižiūrėtus beglobius, į kuriuos niekada niekas nežiūri. Man šis projektas prigijo nuo pirmų dienų ir tai lėmė mano dabartinių studijų – gyvūnų priežiūros – pasirinkimą. Kudliukų dėka radau savo kelią. Visi mes gražūs tik savo vidumi”, – pasakoja Vaida.
“Džiugu matyti draugiškas kirpėjas, noriai priimančias beglobius bei taip padedančias rasti jiems namus. Dauguma jų nepabūgo ir sunkesnio charakterio, bailesnių ar piktesnių šunelių ir vis tiek rado su jais bendrą kalbą. Liūdniausia dalis vežti šunelius atgal į prieglaudos narvus, tačiau, kai sužinai, kad jie greitai surado savo namus, žinai, kad visos tavo pastangos nenuėjo veltui”, – džiaugiasi Gintė.
Nors projektas yra oficialiai pasibaigęs, labai norėtume paskatinti žmones imtis iniciatyvos, surinkti šeimą, draugus ar kolegas ir susitarus su gyvūnų globos organizacija, pasiėmus kudliukus, padovanoti jiems pokyčius ir taip suteikti šansą rasti savo namus. Visą reikiamą
informaciją galite rasti adresu www.ggi.lt.

Viena mintis apie “Ekstremalūs kudlių pokyčiai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)