Brutalus brakonierius įkliuvo į pareigūnų pasalą

Žiaurius spąstus gyvūnams netoli Viduklės (Raseinių raj.) spendęs kaunietis pats įkliuvo į aplinkosaugininkų surengtą pasalą. Pažeidėjui skirta įspūdinga bauda.

Pranešė gyventojai Raseinių rajono aplinkosaugininkai sulaukė gyventojų pranešimo, kad Viduklės seniūnijoje esančiame miške kilpomis gaudomi laukiniai gyvūnai. Įtarimai krito ant netoli miško sodybą turinčio kauniečio, dažnokai čia atvykstančio savaitgaliais. Gyventojai pareigūnams parodė pamiškėje gulinčią stirną – ji buvo pasismaugusi iš vielos padarytoje kilpoje. Vadinamieji kilpininkai jas įtaiso ant žvėrių vaikščiojimo takų. Įkliuvę gyvūnai visomis jėgomis bando ištrūkti, bet tik dar labiau užveržia kilpą ir po ilgų kančių nugaišta. Atvykę į pamiškę, kurioje gulėjo stirna, pareigūnai įrengė pasalą: netoli gyvūno pritaisė vaizdą fiksuojančią įrangą.

„Judesio daviklį turinti įrangą į telefoną iš karto atsiunčia signalą ir nuotrauką. Sulaukę signalo greitai atsidūrėme įvykio vietoje“, – sakė Raseinių rajono aplinkosaugininkų vadovas Gediminas Tamašauskis. Bando pasipelnyti Kai pareigūnai atvyko į mišką, kilpininkas savo auką jau vilko į šalį. Jis nesipriešino, tačiau aiškino, kad nemedžiojo šio gyvūno, neva rado eidamas pro šalį. „Tai gana įprasta pasiteisinimo versija. Bausmės dydis brakonieriui priklausys nuo to, kiek tokia versija bus įtikinama teismui. Pareigūnai turi svarius įrodymus – vaizdo medžiagą, liudijimus“, – atkreipė dėmesį G. Tamašauskis. Jis vylėsi, kad sadizmo požymių turintys brakonieriaus veiksmai bus adekvačiai įvertinti. „Džiaugiuosi, kad yra neabejingų žmonių, kurie praneša aplinkosaugininkams apie savivalę gamtoje. Yra duomenų, kad įtariamasis panašia veikla užsiima jau ne pirmus metus. Tai ypač brutalus medžioklės būdas. Dažniausiai tai yra tam tikras nelegalus verslas – didžiulėse kančiose nugaišusio gyvūno mėsa paskui kažkur parduodama kaip kokybiška, išskirtinė“, – dalijosi pastebėjimais G. Tamašauskis. Gaudo ir lapes Prie Viduklės sučiuptas kilpininkas yra jau antras, įkliuvęs šiais metais Raseinių rajone. Praėjusią vasarą Liepyno kaimo apylinkėse pareigūnai sulaikė 62 metų bedarbį. Netoli kaimo esančiame miške buvo aptiktos net 7 kilpos, vienoje jų – negyva lapė. Apsilankę šio vyro bakūžėje, aplinkosaugininkai rado lapę ir dvi stirnų galvas. Teismo sprendimu nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiam bedarbiui buvo paskirta 579 eurų bauda. Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad brakonierių kilpas dažniausiai įmanoma pastebėti tik tada, kai į jas jau būna pakliuvęs gyvūnas, mat tarp šakų ant gyvūnų tako suraityta kilpa beveik nematoma. Praėjusį pirmadienį Raseinių rajono apylinkės teisme įvyko posėdis, kuriame buvo įvertinti brakonieriaus E. Neteckio veiksmai ir gamtai padaryta žala. Jam buvo paskirta 5789 eurų bauda. Raseinių rajono aplinkosaugininkų vadovas G. Tamašauskis informavo, kad subrakonieriauta stirna perduota Kauno zoologijos sodui, kur bus sumaitinta jame laikomiems plėšrūnams.

https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/brutalus-brakonierius-ikliuvo-i-pareigunu-pasala.d?id=73176144

Viena mintis apie “Brutalus brakonierius įkliuvo į pareigūnų pasalą”

  1. Tokių žudikų Lietuvoje pilna. Nėra paslaptis, kad gamtosaugininkai visų krūmynų neiškontroliuoja. Gamta visų namai, bet jei yra tokie kaip medžiotojai, tai labai norisi sužinoti kokas jie atlieka paskirtis. ŠIuo atveju mežiotojai tik tam kad nušautų ir suvalgytų, jokios prevencijos savo būrelio teritorijoje nei vienas medžioklės būrelis nevygdo. Absurdiška ir netoleruotina ateiti į savo būrelio teritoriją prisipyškinti ir išvažuoti. Tai klausimas o kada gi medžiotojų būreliai savo teritorijas pradės prisižiūrėti, idomu kaip jie pataiko į taikinį jei nemato po kojomis gulinčių nusikankinusių kilpose gyvūnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)