Apie nimfas

Nimfa

(Lot. Nymphicus hollandicus)

Išvaizda :
Nimfos yra vidutinio dydžio papūgos. Jų ilgis yra 30-33 cm, o svoris 88-178 gramai. Jos turi ilgą uodegą. Dažniausia mutacija yra laukinė (dar kitaip žinoma, kaip pilkos nimfos). Didžioji dalis jų plunksnų yra pilkos spalvos, su baltos spalvos plunksnomis ant sparnų galų. Patinų veidas yra geltonas arba baltas, o patelių – pilkas. Tiek patelės, tiek patinai turi oranžinių plunksnų žandus, tačiau pas patinus jie yra ryškesni.

Gyvenama aplinka :
Nimfos randamos Australijoje, įvairiuose pelkynuose, klampynuose ir miškingose vietose, tačiau visada laikosi netoli vandens. Gyvena poromis arba nedidelėmis grupėmis.

Mityba :
Gamtoje maitinasi labai įvairiu maistu – sėklomis, žiedais, gėlėmis, vabzdžiais, vaisiais.

Veisimas :
Gamtoje nimfos veisiasi nuo kovo iki rugsėjo. Kiaušinių dėtyje būna 2-8 kiaušiniai, kurie yra dedami kas 48 valandas. Kartais tėvai laukia, kol bus padėti 2 arba 3 kiaušiniai, kol pradeda parėti. To priežasti yra ta, kad tuomet paukščiukai išsirita panašesniu metu. Nimfų jaunikliai išsirita po 18-21 dienos nuo perėjimo pradžios. Po maždaug dviejų-trijų mėnesių, nimfų jaunikliai jau tampa savalankiški. Laukinės mutacijos jaunikliai atrodo taip pat iki pirmo plunksnų šėrimosi.

Vidutinė gyvenimo trukmė :
Nimfos dažniausiai gyvena iki 25 metų. Seniausia nimfa išgyveno iki 36 metų.

Lyčių skyrimas :

Gamtinės mutacijos patelės turi geltonas juosteles arba plėmelius ant vidinės uodegos pusės, geltonas dėmeles ant apatinės skraidomų plunksnų dalies, jų krūtinė ir veidas pilkas, o oranžiniai žandai yra neryškūs. Kadangi šiais laikais yra labai daug įvairių spalvų mutacijų, daugeliu atveju iš išvaizdos atskirti lyties neįmanoma. Aiškus lyčių skirtumas yra tas, kad patinai čiulba, o patelės ne, nors atsiranda retų išimčių, kai patelės išmoksta pamėgdžioti patinus.

Auginimas namuose :
Nimfos yra intelektualūs, socialūs ir draugiški paukščiai. Tai antra rūšis pagal populiarumą, po banguotųjų papūgėlių, kurios yra laikomos namuose. Jos su džiaugsmu pasitiks Jus ryte ir vakare, nes prijaukintos jos yra labai prieraišios. Jos yra lengvai jaukinamos ir dažniausiai pripranta prie visų šeimos narių, o ne prisiriša prie vieno. Kaip ir daugumą papūgų – nimfas reikia lepinti įvairiu maistu – sėklomis, vaisiais, daržovėmis, granulėmis, daigintu maistu ir kita.

https://plunksnos.lt/papugu-rusys/nimfa/

16 minčių apie “Apie nimfas”

  1. sveiki isigijau dvi ninfu papugeles porele bet patele nuolatos rekia uzdengi ar vakar ir tylu ar cia normalu ar man jau sunerimti

    1. ISIGIJAU NIMFA JAUNA 3 MENASIAI REKIA KARTAIS BET I RANKAS PAIMTI NESIDUODA VISUR LAIPIOJA DALIVAUJA BET I RANKAS NIEKAIP KAIP PRIPRATINTI PRIE RANKU

  2. Turiu 1,5m. Patele, ir noriu pirkti patinėli, kokio amžiau patartumėte rinktis? Jaunesni, to paties amžiaus ar vyresni?

  3. Susirgo mano nimfa.Kovo mėn. sudėjo 3 kiaušinius, balandžio 12d.vėl pradėjo dėti, po antro kiaušinio nevalgo jau dvindienas, vos pastovi and koju .Ką daryti?

  4. Susirgo mano nimfa.Kovo mėn. sudėjo 3 kiaušinius, balandžio 12d.vėl pradėjo dėti, po antro kiaušinio nevalgo jau dvi dienas, vos pastovi and koju .Ką daryti?

  5. Turiu 2 nimfas patelele senesne o patinelis jaunesnis,patinelis daznai ja su snapeliu kaskur uzkabina kazin ar jau besusidraugaus,bet jei patele kaskur nuskrenda jis be jos negali

  6. Sveiki gal kas žinote kodėl taip yra. Pas mane gyvena nimfa berniukas ir kazkas jam atsitiko kad jis pradėjo vemti sėklas. Gal kas žinote dėl ko čia taip?

  7. NIMFA PAORELE PRADEJO VEMT KIRMINAIS I VANDENI KA DARYTI KLAUSIU VETERINARU NERA JOKIU VAISTU.SAKO PASTA KISKIT I BURNA KAIP AS JAS PAGAUSIU.KAS GALI PATART

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)