Iškvietimas į Žemaitės gatvę Prienuose

Vidas Vaikšnys

Skamba skambutis, atsiliepiame. Sveiki sako balsas iš anapus laidinio telefono galo. Sveiki tai sveiki, paklausėme kas atsitiko. Skambintoja buvo moteris, kuri prašė, kad atvažiuotų į jos kiemą  aš Vidas Vaikšnys. Ką gi aš tai aš susitarėme už valandos susitikti ir susitikome. Lengva buvo rasti, minėtos šeimininkės namus nes ji jau manęs laukė prie savo namo vartų. Maloniai buvau pakviestas prisėsti lauke. Šeimininkė atrodė šiek tiek pasimetusi ir šiek tiek išsigandusi. Klausiu kas atsitiko o pone Ieva ir sako. Aš jus pasikviečiau, kad nustatytumėte ar mano šuo durnas ar ne. Išgirdęs tokius žodžius iš padorios moteriškės tuoj pat šunimi susidomėjau, šiek tiek suglumau ir paprašiau, kad ji man tą šunį parodytų. Ieva tuoj pat mane nuvedė prie šuns kuris buvo pririštas prie būdos. Šuo kaip ir priklauso nepiktai ant manęs lojo. Klausiu šeimininkės kodėl ji mano, kad jos šuo yra durnas nes jis man atrodė gana protingas ir gražus šuniukas, kuriam kaip išaiškėjo jau šeši metai. Pradėjo aiškėti ir kodėl šeimininkė norėjo sužinoti savo šuns būklę. Mums bekalbant šuo apsiramino ir smalsiai klausė ką męs kalbame. Gerai kad augintinis neprašneko žmogaus balsu nes būtų ne kas. O tas ne kas, kaip Ieva pasakojo tai, kad josios šuniuko kaimynai nekenčia ir vadina jį “durnu šunimi“.

 

Negana to Ieva pasakojo, kad pavasarį jos šuo kurio, net vardo neišdrįsau Ievos paklausti buvo bandomas apnuodyti o gal net nunuodyti. Keista, bet kaimynai nekenčia tokio grožio šunelio – kodėl. Juk Ieva taip saugoja savo šuniuką ir prašo, kad leistume Ievai pabaigti gyventi su šiuo šuneliu, kad jo neatimtume.  Nesustodama Ieva pasakojo kaip savo augintinį tai karštyje tai lietui lyjant tai sniegui krintant tuoj pat vedasi į namą, kad tik numylėtinis nesusirgtų, negana to  kiekvieną vakarą šuo yra parvedamas į namą miegoti. Klausite o tai kur tas šuo pririštas o gi tame pačiame namo kieme, taigi viskas vietoje. Nekenčia puikaus šuns kaimynai kurių nei vardų nei pavardžių neminėsime, bet tai jei jis kiekvieną naktį miega vos ne su šeimininke tai koksai gali girdėtis to šuns lojimas. Pasirodo kaimynai nori uždrausti šuniui loti dienos metu, ruošiasi šuniui net decibelus ar kaip ten vadinasi, na garsumą lojimo išmatuoti. Sunervino mane toks kaimynų poelgis. Pas vieną iš jų nuėjau pasikalbėti. Buvau priimtas bet nelabai pageidautinai. Matau, kad kaimynas pilnas pykčio nes matė kaip kalbėjau su gražaus šuns šeimininke. Klausimai buvo pateikti į kuriuos atsakymus gavau gana keistus. Keisti atsakymai, nieko gero pamaniau. Beje atsakymų ir klausimų nevardinsiu pasakysiu tik tiek, kad taip elgtis kaimynams yra negarbinga ir net baustina. Norėjau dviejų šalių nuomonės gavau. Beliko eiti prie esmės, kaip padaryti, kad šuo gyventų ramiau ir nors kiek galėtų pailsėti nuo žmonių – kaimynų. Kalbėjomės su kaimynu gana ilgai. Pagaliau ėmiausi siūlymų. Kaimynas nieko prieš, netgi pasižadėjo surasti tentą, kad būtų galima uždengti dalį tvoros. Kodėl nusprendėme uždengti tentu tvoros dalį o gi todėl, kad gal išsispręs tai, kas kaimynams kėlė pasipiktinimą – šuo bent jau aktyviai nelos. Yra ir kita medalio pusė. Kaltas ne šuo ir net ne kaimynai o patys šuns šeimininkai. Kiekvienas šuo los ir visas dvidešimt keturias valandas per parą, jei bus netinkamoje vietoje, kas šiuo metu akivaizdžiai matėsi. Šuo pririštas visai arti kelio, negana to augintinis puikiai mato kas vyksta kaimyno kieme nes tai tik per siaurą keliuką. Buvo pasiūlyta augintinį perkelti į ramesnę  vietą, šeimininkė kaip ir sutiktų bet kadangi gyvena viena tai iš nežinia kur atsiradęs patarėjas, nesutiko šuns kelti į ramesnę  vietą. Tipo kam tada šuo, čia garažas, čia durys į namą. Beje per tas namo duris manau kad jau koksai šimtas metų nevaikščiojama. Taigi manau puikiai supratote kam priskirta diagnozė – durnas.

Viena mintis apie “Iškvietimas į Žemaitės gatvę Prienuose”

  1. Galvokite kur išrenkate augintiniui vietą ir atminkite , kad šuo nėra joks nei sargas nei apsauginis. Šiuo metu buvo ieškoma aukso viduriuko o juk buvo galima nubausti šeimininkus už gyvūno gerovės pažeidimą, kuris buvo akivaizdus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pridėti paveiksliuką(tik .jpg)